У войсках Усходняга рэгіянальнага камандавання унутраных войскау МУС Расіі завяршыуся чэмпіянат па дзюдоУ войсках Усходняга рэгіянальнага камандавання ўнутраных войскаў МУС Расіі завяршыўся чэмпіянат па дзюдо, у якім прынялі ўдзел мацнейшыя спартсмены рэгіянальнага камандавання.

Пра гэта нашаму сайту паведамілі ў прэс-службе Усходняга рэгіянальнага камандавання ВВ МУС Расіі.

На працягу двух дзён спаборніцтваў сярод вайскоўцаў былі разыграны 7 камплектаў узнагарод.

Большасць удзельнікаў ужо не ў першы раз прымалі ўдзел у спаборніцтвах. На татамі Уладзівастоцкую злучэння выйшлі 62 спартсмена, якія прадстаўлялі дзесяць вайсковых частак рэгіянальнага камандавання, у іх ліку - 8 майстроў спорту, 9 кандыдатаў у майстры спорту, а таксама вайскоўцы, якія маюць 1, 2 і 3 спартыўныя разрады па дзюдо.

Па выніках чэмпіянату першае месца ў агульнакамандным заліку заваявала каманда Уладзівастоцкую злучэння, на другім месцы - Хабараўскі злучэнне, трэцяе месца ў каманды Хабараўскай спецыяльнай матарызаванай вайсковай часткі.

Адным з найбольш яркіх момантаў спаборніцтваў стаў выхад на татамі малодшага сяржанта Аляксандра Золоторевича ў вагавой катэгорыі звыш 100 кг. Хоць у супернікі спартсмену і дастаўся дасведчаны праціўнік старэйшы лейтэнант Аскер Хетагуров, які па выніках спаборніцтваў заняў другое месца, Аляксандр, праз дзве хвіліны з пачатку сутычкі, правёў кідок праз сцягно, тым самым атрымаў перамогу і заваяваў «золата» ў сваёй вагавой катэгорыі.

Старэйшы лейтэнант Максім Маругин ў чарговы раз парадаваў заўзятараў прыгожымі і тэхнічнымі кідкамі. Асабліва эфектным ў яго выдаўся фінал: уся зала апладзіравала кідку праз спіну ў выкананні Максіма, ацэнены суддзямі на адзнаку «іпон» (вышэйшая адзнака, прыводзіць да неадкладнай перамозе ўжыць прыёмы змагара, і сутычка сканчаецца датэрмінова).

Пераможцамі ў сваіх вагавых катэгорыях сталі: радавы Уладзіслаў Бандарэнка (да 60 кг), яфрэйтар Сямён Аўдзееў (да 66 кг), старэйшы лейтэнант Максім Маругин (да 73 кг), яфрэйтар Максім Янчук (да 81 кг), яфрэйтар Аляксандр Тытанаў (да 90 кг), малодшы сяржант Алан Тегетаев (да 100 кг) і малодшы сяржант Аляксандр Золоторевич (звыш 100 кг).

Кубкамі і прызамі пераможцаў чэмпіянату ўзнагародзіў начальнік фізічнай падрыхтоўкі і спорту войскаў рэгіянальнага камандавання палкоўнік Алег Рыжак.

«Гэта спартсмены рознага ўзроўню - майстры спорту, кандыдаты, першаразрадніка. Спаборніцтва сур'ёзнае, і каб заваяваць прызавыя месцы, трэба прыкласці нямала намаганняў. Па выніках чэмпіянату наймацнейшыя спартсмены ўвойдуць у склад зборнай каманды для далейшага ўдзелу ў чэмпіянаце ўнутраных войскаў МУС Расіі па дзюдо, які пройдзе ў красавіку ў Маскве », - сказаў ён.